IV Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego

W dniach 22 – 24 listopada 2013 roku, na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, odbyła się już IV edycja największego polskiego turnieju curlingowego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. W rywalizacji udział wzięło 36 drużyn z całej Polski, ale również z Rosji, Litwy oraz jedna drużyna w międzynarodowym składzie.

Wśród uczestników turnieju były również 4 drużyny reprezentujące nasz klub: MCC Fazi, żeńska drużyna MCC Warszawa, MCC Nox / Plan B Warszawa oraz MCC Bez Endu. W składzie drużyny MKS Axel Toruń Kofeina wystąpiła również zawodniczka naszego klubu – Marta Szeliga Frynia. Świetnie przygotowany lód przez najlepszego w Polsce specjalistę – Kazmierza Chęcia pozwolił na rozegranie zawodów na naprawdę wysokim poziomie. Każda z drużyn miała możliwość rozegrania 4 meczy a najlepsza dwunastka, do której zakwalifikowały się drużyny MCC Fazi oraz MKS Axel Toruń Kofeina, rozgrywał piątą, finałową kolejkę. Curlerzy poza wspaniałą zabawą i rywalizacją na lodzie mieli również wiele okazji do integracji przy okazji bankietu dla wszystkich zawodników. Po trzech dniach zmagań ostatecznie najlepszą okazała się drużyna AZS Gliwice Smok dowodzona przez Andrzeja Augustyniaka, która w finale pokonała drużynę Sopot Curling Team.

Turniej po raz kolejny zachwycił zarówno organizacją jak atmosferą, za co szczególne podziękowania należą się Powiatowemu Centrum Sportu w Bełchatowie, Staroście Bełchatowskiemu, Kazimierzowi Chęciowi i firmie Chec Sport, a przede wszystkim Łukaszowi Janczarowi, którego ogrom pracy przełożył się na tak udane wydarzenie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego Turnieju.