III Turniej o Puchar Starosty Bełchatowskiego

W meczach pierwszej fazy rozgrywek najlepiej zaprezentowały się zespoły AZS Gliwice Smok (skip Andrzej Augustyniak), MKS Axel Toruń (skip Bartosz Dzikowski), RKC Halonet Ruda Śląska (skip Maciej Cesarz) i Rosjanie z drużyny Kaliningrad (skip Leonid Rivkind) – wszystkie zespoły nie przegrały meczu i zgromadziły 7 punktów. Przy równej ilości punktów o kolejności decydowała różnica wygranych partii i w finale spotkały się drużyny z Gliwic i z Torunia. MKS Axel Toruń zwyciężył ostatecznie 5:1 i Puchar Starosty Bełchatowskiego powędrował do Torunia.

W meczu o 3 miejsce obrońcy tytułu RKC Halonet zwyciężyli 7:1 i Rosjanie musieli zadowolić się 4 miejscem.

W zawodach uczestniczyło 24 członków naszego klubu, grających w 7 drużynach: MCC Nox (Patrycja Fastyn, Agnieszka Czaplicka, Krzysztof Kowalski, Dariusz Bendowski), MCC Polaris (Marianna Bandych, Bartosz Klimas, Wojciech Woyda, Łukasz Krych), MCC Fazi (Paweł Frynia, Rafał Stolarek, Tomasz Korolko, Konrad Neneman), MCC Ice Hajmer (Aneta Gęśla, Maciej Skoczek, Maciej Lis, Bartłomiej Zaszewski, Aleksander Błaszak, Kamil Gęśla), MCC Plan B (Katarzyna Wicik, Paweł Burlewicz, Kamil Suchożebski, Adam Rosa). W drużynie PZC Axel Toruń zagrała również Marta Szeliga – Frynia, a w drużynie Axel TrzyDoZera Marta Kubak.

Ostateczna klasyfikacja

(wyróżniono drużyny w których występowali nasi klubowicze):

 

1.            MKS Axel Toruń

2.            AZS Gliwice Smok

3.            Halonet RKC Ruda Śląska

4.            Kaliningrad (Rosja)

5.            Miedziane Przyciski Wakuta Sopot

6.            PZC Axel Toruń

7.            Monkey Man Team POS Łódź

8.            Team Kamyczek AZS UW

9.            MCC Nox Warszawa

10.          MCC Polaris Warszawa

11.          KS Warszowice Juniorzy

12.          Grey Wolves Klub Warsaw Curling Club

13.          Kamikaze ŚKC Katowice

14.          ŚKC Katowice

15.          Kretes ŚKC Katowice

16.          AZS Taki Mix Gliwice

17.          MCC Fazi Warszawa

18.          Curlusy Baniate KS Warszowice

19.          BKC "The Gentlemen" Bełchatów

20.          30sth POS Łódź

21.          KKC Podgórze Kraków

22.          Marlex ŚKC Katowice

23.          Tikatukatam POS Łódź

24.          Amber Ice (Rosja)

25.          POS Łódź "Absztyfikańci"

26.          MCC Ice Hajmer Warszawa

27.          GKC Gdańsk Mężczyźni

28.          BKC Bełchatów I

29.          Coctail MKS Axel Toruń

30.          MCC Plan B Warszawa

31.          KKC zero7 Kraków

32.          Axel TrzyDoZera.pl Toruń

33.          KKC Krakofsky Team Kraków

34.          Szukam szczotki POS Łódź

35.          Touch my Stone Sopot CC Wa ku'ta

36.          GKC Gdańsk Kobiety