Pierwszy turniej o puchar Starosty Bełchatowskiego

Do rundy finałowej zakwalifikowały się Marlex Team ŚKC Katowice, Kamikaze AZS Gliwice, Toxic RKC Ruda Śląska, Carlusy Baniate KS Warszowice, Blues Brothers Wakuta Sopot, Coctail Axel Toruń, 3,14 KKC Kraków,  Karate All Stars AZS Łódź.

Na podium stanęli:

  1. Marlex Team ŚKC Katowice

  2. Kamikaze AZS Gliwice

  3. Toxic RKC Ruda Śląska

 

My, "Drużyna Kamienia", stawiliśmy się na turniej w składzie: Tomasz Banasiak, Dariusz Bendowski, Patrycja Fastyn, Aleksandra Sieńkowska, Maciej Wiszowaty. Nie podajemy pozycji na których graliśmy. Zmienialiśmy się w poszczególnych meczach, tak aby każde z nas mogło zagrać w możliwie największej ilości spotkań.

 

W pierwszym spotkaniu graliśmy z Lejdis Wakuta Sopot - przegraliśmy. Milimetry dzieliły nas od remisu. W kolejnym spotkaniu zostaliśmy pokonani przez Łopata AZS Łódź.

Spotkanie z Coctail Axel Toruń skończyło się w jedyny możliwy sposób - dziewczyny rozgromiły nas bez problemu. Nie udało się nam zdobyć nawet jednego punktu. Co ciekawe, po tym spotkaniu nie sposób było odczuwać przykrość z porażki.

W ostatnim spotkaniu udało się nam pokonać Tikatukatam AZS Łódź.

Ze względu na ograniczenia czasowe nie udało się nam w żadnym spotkaniu rozegrać więcej niż 6 endów.

Ponieważ wszystko było dla nas nowością, spędziliśmy praktycznie całe dwa dni na lodowisku podglądając poszczególne kolejki rozgrywek. Dzięki temu mogliśmy zaobserwować silne zmiany warunków wywołane wzrostem temperatury powietrza i ich wpływ na zachowanie się kamieni na lodzie.

Na słowa uznania zasługują organizatorzy czyli Sekcja Curlingu AZS Łódź (podziwiamy, że w tak krótkim czasie udało się zorganizować taką imprezę), Starostwo Powiatowe w Bełchatowie (reprezentowane przez wicestarostę p. Marka Jasińskiego - doskonała organizacja, zafundowali nam też pyszne obiady) a także cały zespół Lodowiska Powiatowego, który dołożył wszelkich starań, aby cała impreza przebiegała w nienaganny sposób. Zawsze uśmiechnięci, pełni entuzjazmu, zawsze w pobliżu gotowi służyć pomocą.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość startu w Bełchatowskim Turnieju. Miło nam, że mogliśmy zadebiutować w tak znakomitym towarzystwie.

Co zapamiętamy z Bełchatowa? Na pewno pasjonujące rozgrywki, niezapomnianą atmosferę, mnóstwo uśmiechniętych twarzy oraz Panie w hotelowej recepcji.

 

Pozdrawiamy,

Drużyna Kamienia