Mazury Curling Cup 2013

W dniach 7-15 września 2013 roku w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku odbył się Mazury Curling Festival, a na jego zakończenie II turniej Mazury Curling Cup.

W Festivalu, który był doskonałą okazją dla wszystkich uczestników do zdobycia cennego doświadczenia pod okiem szkoleniowców takich jak: Gordon McIntyre, Steward Sturrock i Cammeron Clark uczestniczyło ponad 50 zawodników z całej Polski. W II turnieju Mazury Curling Cup, który był zwieńczeniem Festivalu uczestniczyło 25 drużyn, w tym trzy ekipy reprezentujące Media Curling Club: MCC Pola Polaris, MCC Plan B oraz MCC Ice Hajmer.

W turnieju zwyciężyła drużyna MCC Pola Polaris dowodzona przez Bartosza Klimasa, która w finale pokonała drużynę MKS Axel Toruń dowodzoną przez Bartosza Dzikowskiego. Finałowy bój toczył się praktycznie do ostatniego kamień, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 na korzyść dla naszych zawodników.  Wspaniale przygotowany lód przez Marka Callana – ICE Mastera Igrzysk Olimpijskich w Sochi, przyczynił się do wielu bardzo widowiskowych zagrań oraz bardzo wysokiego poziomu sportowego. 

Organizatorami Festivalu oraz II Turnieju Mazury Curling Cup byli: Zarząd Główny AZS, Ośrodek AZS COSA Wilkasy, sekcja curlingu POS Łódź, firma Kays of Scotland, Miasto Giżycko, MOSiR Giżycko oraz firma 30 Something.

 

II Mazury Curling Cup:

1. Pola MCC Warszawa
2. Axel Toruń
3. CC Martin (Slovakia)
4. Wakuta Sopot
5. 30sth POS Łódź
6. Kaliningrad IV (Russia)
7. Kto gra z Krysią Axel Toruń
8. Kaliningrad I (Russia)
9. Kaliningrad III (Russia)
10. Dziewczyny POS Łódź
11. Mińsk (Belarus)
12. Culani IV Warszawa
13. Mistral KKC Kraków
14. Latvian Junior M
15. First Aid KKC Kraków
16. BKC Bełchatów
17. Junior Women (Latvia)
18. Plan B MCC Warszawa
19. Applepies (Scotland)
20. Culani III Warszawa
21. Team Sopot
22. Latvian Senior
23. Zabójczy Kwartet Axel Toruń
24. Kaliningrad II (Russia)
25. Ice Hajmer MCC Warszawa